Każdy Jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku i więcej. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się we wtorek 24 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzebieszowie podczas której uhonorowano 16 par z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego oraz 5 z okazji 60-lecia pożycia małżeńskiego.

 

W uroczystościach wzięli udział Wójt Gminy Trzebieszów Pan  Mirosław Szekalis, oraz  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Rafał Zdunek Zgromadzonych powitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Renata Nowik, składając wszystkim małżeńskim parom wyrazy uznania i szacunku za dochowanie przysięgi małżeńskiej i długoletnie w niej trwanie oraz życząc wszelkiej pomyślności, zdrowia i radości na kolejne wspólnie spędzone lata.

 

Podczas uroczystości wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód uznania za trwałość małżeńską. W imieniu prezydenta RP medale wręczył Wójt Gminy Trzebieszów, który zwracając się do jubilatów podkreślił, że Złote Gody są jubileuszem niezwykłym, a odznaczenia – uhonorowaniem niezwykłych ludzi, którzy potrafili przeżyć razem ponad pół wieku. Małżonkowie otrzymali również dyplomy, okolicznościowe legitymacje z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego oraz kwiaty i upominki.

Po części oficjalnej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Celinach w oraz Kabaret ZAŚCIANEK z Trzebieszowa, wprawiając wszystkich w wesoły nastrój.

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

Stanisława i Józef Sulej

Salomea i Piotr Kurowscy

Teresa i Henryk Stefaniak

Natalia i Czesław Izdebscy

Marianna i Marian Celińscy-Piotrowicz

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

Krystyna i Henryk Czerscy

Marianna i Hieronim Goławscy

Stanisława i Waldemar Grochowscy

Elżbieta i Zdzisław Izdebscy

Ryszarda i Franciszek Jóźwik

Wanda i Józef Kalisz

Zofia i Zygmunt Kowalczyk

Antonina i Henryk Kurowscy

Wiesława i Antoni Pasiak

Marianna i Henryk Rola

Czesława i Zygmunt Stolarczyk

Anna i Andrzej Szmulik

Jadwiga i Władysław Turscy

Alina i Tomasz Wierzejscy

Zofia i Tadeusz Wolanin

Zofia  i Jerzy Zarzyccy

 

Wszystkim Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!

SZERSZA GALERIA ZDJĘĆ NA PODLASIU24.PL