Na wniosek Wójta Mirosława Szekalis Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Talus odznaczył naszych rolników odznaką honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Wręczenia odznaczeń dokonał Poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski. Wśród odznaczonych byli: Goławski Grzegorz, Andrzej Rola, Robert Sulej, Jerzy Kłopotek, Janusz Kłopotek, Elżbieta Szmulik, Wojciech Szmulik, Leszek Izdebski, Sebastian Izdebski.  

Tegoroczne dziękczynienie za plony odbyło się 27 sierpnia 2023 roku. Święto plonów rozpoczęło się o godz. 12.00 mszą św. w kaplicy w Dębowicy koncelebrowaną przez ks. Kan. Krzysztofa Stepczuka, proboszcza parafii NMP Matki Kościoła i Ks. Andrzeja Majchrzaka, proboszcza parafii Celiny. Podczas nabożeństwa zostały poświęcone dary i wieniec dożynkowy. Po nabożeństwie barwny korowód przeszedł na plac Zespołu Szkolno-Przedszkolnego SP w Dębowicy, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie dożynek.

Starostowie dożynek Pani Marta i Grzegorz Goławscy przekazali wójtowi gminy Mirosławowi Szekalis chleb. Przyjmując chleb, wójt podziękował i wyraził uznanie rolnikom za trud i całoroczną pracę. Włodarz pokroił bochenek i rozdał wszystkim zebranym.

Wśród zaproszonych gości pojawili się przede wszystkim rolnicy z Gminy Trzebieszów oraz Poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski, Radny Sejmiku Woj. Lubelskiego Ryszard Szczygieł, Wicestarosta Powiatu Łukowskiego Janusz Kozioł, Wójt Gminy Zbuczyn Hubert Pasiak, Sekretarz Gminy Kąkolewnica Marcin Czyżak, samorządowcy szczebla powiatowego i gminnego, Prezes PKS SA Tomasz Madoń, Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Trzebieszowie Jerzy Płudowski, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Łukowie Katarzyna Gajownik-Łazuga i Dyrektor Biura Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka Adam Kłopotek.

Dziękuję wszystkim przybyłym gościom oraz osobom, które wsparciem i zaangażowaniem sprawiły, że tegoroczne Święto Plonów było wyjątkowe i pełne atrakcji.

Mirosław Szekalis
Wójt Gminy Trzebieszów