W dniu 11 kwietnia  2024 r. w Starostwie Powiatowym w Łukowie, odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie uczestniczyli zwycięzcy eliminacji gminnych ze szkół podstawowych i średnich powiatu łukowskiego. Uczestnicy konkurowali ze sobą w trzech grupach: Grupa I – szkoły podstawowe klasy I-IV, Grupa II – szkoły podstawowe klasy V-VIII i Grupa III – szkoły ponadpodstawowe. Turniej składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy były to eliminacje pisemne, który zakończył się wyłonieniem finalistów. Etap drugi /finał/ był przeprowadzony w formie ustnej.

Błażej Godlewski   uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Szaniawach-Matysach zajął I miejsce w grupie II, tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

Nagrodę oraz dyplom wręczył Wicestarosta Łukowski Janusz Kozioł oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie st. bryg. mgr inż. Paweł Wysokiński.

Błażejowi gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich.