W ciągu ostatnich pięciu lat udało się zmodernizować i przebudować aż 175 kilometrów dróg na terenie powiatu łukowskiego. Ryszard Szczygieł, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łukowie, dodał, że nowy odcinek w kierunku Wólki Świątkowej kosztował 14 milionów złotych. Łącznie, w tej kadencji, na drogi powiatowe w gminie przeznaczono już 30 milionów złotych.

Wójt Mirosław Szekalis zauważył, że Celiny są największym sołectwem w gminie, liczącym 600 mieszkańców. Dodatkowo, jest to również bardzo dynamicznie rozwijająca się społeczność. Wójt zaznaczył, że nowa droga znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort mieszkańców tego obszaru.

Otwarcie nowej drogi powiatowej jest ważnym krokiem naprzód dla gminy Trzebieszów i jej mieszkańców. Inwestycje w infrastrukturę drogową mają kluczowe znaczenie dla rozwoju regionu, umożliwiając łatwiejszy dostęp do miejsc pracy, szkół, opieki zdrowotnej i innych usług publicznych. Dzięki inwestycjom, jakie zostały podjęte w ostatnich latach, mieszkańcy gminy cieszą się coraz lepszymi warunkami podróży i wygodą poruszania się.

Otwarcie drogi powiatowej w Celinach to tylko jeden z wielu projektów, które zostały zrealizowane w regionie. Władze gminy i Zarząd Powiatu Łukowskiego nadal skupiają się na modernizacji infrastruktury, aby sprostać rosnącym potrzebom mieszkańców i stymulować rozwój lokalnej społeczności. Dalsze inwestycje w drogi powiatowe będą miały istotne znaczenie dla rozwoju nie tylko gminy Trzebieszów i są oczekiwane przez jej mieszkańców z nadzieją na poprawę jakości ich codziennego życia.