W niedzielę z inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów oraz Wójta Gminy Mirosława Szekalis  
w Parafii Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie odbyła się Msza Święta w intencji poległych za Ojczyznę  Żołnierzy Wyklętych.
W uroczystościach wzięli  udział przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, którzy zorganizowali w tym dniu rajd pieszy z Łukowa do Trzebieszowa, przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych oraz poczty sztandarowe Ochotniczych Staży Pożarnych.

Po Mszy Świętej w sentymentalną podróż piosenki żołnierskiej i wojennej przeniósł gości występ wybitnej sopranistki Magdaleny Tunkiewicz.

Następnie wszyscy uczestnicy i poczty sztandarowe udali się na tutejszy cmentarz parafialny oraz złożyli wieńce i znicze na grobie ostatniego Żołnierza Wyklętego ppor. Antoniego Dołęgi i oddali część pamięci Żołnierzom Armii Krajowej.

Serdeczne podziękowania  dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów, Pana Konstantego Strusa oraz dla Ks. Józefa Sobotki Proboszcza Parafii Trzebieszów

Przypominamy, że w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzebieszowie mogą Państwo obejrzeć okolicznościowa wystawę pn. Żołnierze Wyklęci.

relacja z wydarzeniahttps://www.youtube.com/watch?v=XD1RTZ1uGvA