„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z Przedszkola w Dębowicy w dniu 24 stycznia 2024 r. gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości Jasełek.

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola.
Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Wśród zebranych gości był także Wójt Gminy Trzebieszów Pan Mirosław Szekalis, Radny miejscowości Dębowica Pan Leszek Grochowski, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Nurzyny, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Nurzyny, Dębowicy i Karwowa.

Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały Jasełka.
W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Po zakończonej części artystycznej na babcie i dziadków czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz upominki od dzieci.

Pan Dyrektor Krzysztof Kazana podziękował nauczycielom: Aleksandrze Mościckiej, Karolinie Tchórzewskiej, Hannie Nurzyńskiej, Dorocie Kąkolewskiej za przygotowanie części artystycznej.
Podziękowania zostały skierowane również do rodziców za przygotowanie poczęstunku, Ochotniczej Straży Pożarnej za współpracę oraz Kołom Gospodyń Wiejskich.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.