Projekt współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej 12. Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.2 Kształcenie ogólne.
Wójt Gminy Trzebieszów Mirosław Szekalis podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Lubelskiego na realizację w Gminie Trzebieszów w/w projektu.
- ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/2017/Trzebieszów – IPD, platforma oraz nr 2/2017/Trzebieszów – Szkolenia – WEJDŹ
- ZAPYTANIE OFERTOWE w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia kursu podnoszącego kompetencje, kwalifikacyjne nauczycieli ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Trzebieszów, w zakresie języka angielskiego – WEJDŹ
Cel projektu:
Zwiększenie w okresie od 1 kwietnia 2017 r. od 30 czerwca 2019 r. dostępu do dobrej jakości kształcenia ogólnego na terenie gminy Trzebieszów poprzez organizację zajęć dla 238 uczniów (122 uczennic i 116 uczniów) oraz 56 nauczycieli, przyczyniając się do rozwoju kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw uczniów w następujących szkołach:
SP W Dębowicy, Gimnajzum w Dębowicy, SP w Trzebieszowie, Gimnazjum w Trzebieszowie, SP w Mikłusach i SP w Jakuszach.
W ramach projektu zrealizowanie zostanie łacznie 4881 godzina zajęć dydaktycznych stacjonarnych m.imn z matematyki, przyrody, informatyki, języka angielskiego, couchingu i psychoedukacji, doradztwa zawodowego oraz zagrożeń w cyberprzestrzeni. Zaproponowana forma wsparcia jest odpowiedzią na zdiagnozowane problemy uczniów i nauczycieli poszczególnych szkół objętych wsparciem.
Działania zostały zaplanowane w oparciu o indywidualne potrzeby rozwoju, edukacji i możliwości psychofizycznych uczestników projektu.
Projekt ten jest realizowany zgodnie z zasada równości szans oraz niedyskryminacji.
Projekt przewiduje doposażenie szkół w sprzęt multimedialny oraz utworzenie 2 międzyszkolnych pracowni komputerowych z dostępem do internetu. Realizacja przyczyni się do podniesienia poziomu efektywności edukacji w szkołach Gminy Trzebieszów.
Wartość projektu: 1 590 997,95 zł
W ramach projektu zrealizowane będą następujące zadania:
- 5 szkół otrzyma pracownie komputerowe po 10 komputerów wraz z doposażeniem w sprzęt multimedilany.
- 150 uczniów otrzyma wsparcie w zakresie podnoszenia kompetencji z jezyka angielskiego
- 130 uczniów otrzyma wsparcie w ramach warsztatów informatycznych z elementami grafiki
- 215 uczniów i 56 nauczycieli przejdzie kurs ICT w zakresie nabycia wiedzy z zakresu możliwości , jakie dają urządzenia mobilne z wykorzystaniem zdobytych umiejętności do pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin.
- 230 uczniów i 59 nauczycieli przejdzie zajęcia z profilaktyki zagrożeń w cyberprzestrzeni. Uczestnicy nabędą umiejętności rozpoznania zespołu zachowań, które są symptomatyczne m.in dla osób uzależnionych od internetu. Umiejętności te maja wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa uczestników w sieci.
- 160 uczniów otrzyma wsparcie z zakresu matematyki. Blisko 1050 godzin zajęć dla uczniów.
- 120 uczniów otrzyma wsparcie z zakresu zajęć przyrodniczych. Blisko 1050 godzin zajęć dla uczniów.
- 76 uczniów i 29 nauczycieli otrzyma wparcie w zakresie budowania zespołu.
- 59 uczniów przejdzie warsztaty kreowania profesjonalnego wizerunku na rynku pracy
- 131 uczniów uzyska umiejętności poruszania się w świecie wirualnego rynku pracy i wykorzystania narzędzi TIK jako elementów wspierających działalność przedsiębiorcy
- 12 nauczycieli przejdzie certyfikowany kurs psychoedukacji i coachingu w edukacji w oparciu o metodę ChangeYourMind.
PARTNER PROJEKTU
Projekt współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej 12. Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.2 Kształcenie ogólne.