INTERNET.GOV.PL

Minister Cyfryzacji z dniem 1 stycznia 2023 roku uruchomił portal INTERNET.GOV.PL – usługę, dzięki której każdy może:

  • sprawdzić, czy w wybranej lokalizacji jest dostępny szerokopasmowy internet i jacy operatorzy go oferują;
  • zgłosić potrzebę dostępu do internetu;
  • zgłosić pustostan, czyli budynek, w którym nie jest potrzebny dostęp do internetu;
  • dowiedzieć się o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.

Czym jest internet.gov.pl?

Internet.gov.pl to bezpłatna baza danych o usługach internetu szerokopasmowego w Polsce. Każdy mieszkaniec kraju może tu zgłosić potrzebę dostępu do szybkiego internetu lub oznaczyć budynek jako pustostan. Operatorom telekomunikacyjnym umożliwia dopasowanie planów rozbudowy sieci internetowej do realnych potrzeb mieszkańców.

W miejscu, w którym mieszkasz lub pracujesz nie ma szybkiego internetu?

Jesteś właścicielem, zarządcą lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości, w której nie ma szybkiego internetu? Zaloguj się za pomocą login.gov.pl i zgłoś zapotrzebowanie na takie usługi. Twoja wiadomość trafi do wszystkich operatorów, którzy oferują dostęp do stacjonarnego internetu.

 

Jesteś dostawcą usług internetowych?

Zaloguj się do systemu internet.gov.pl, aby aktualizować informacje o świadczonych usługach, odpowiadać na zgłoszenia zapotrzebowania na dostęp do internetu oraz sprawdzać mapę pustostanów. Wykorzystaj te dane do optymalizacji rozbudowy sieci światłowodowej.