Warsztatowo w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece. Okres przedświąteczny był niezwykle pracowity! Blisko 400 osób brało udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Uczestnikami zajęć były dzieci, ale również seniorzy z Klubu Seniora „Senior na Topie’’ którzy brali udział we wspólnych działaniach Gminnego Ośrodka Kultury  i Biblioteki w Trzebieszowie. Dzięki wytężonej pracy drzwi Ośrodka Kultury nie zamykają się. Jest tu cały czas gwarnie i wesoło. Powstające nowe inicjatywy przyjmowane są z entuzjazmem o czym świadczy bardzo  duża ilość uczestników, a to daje ogromną motywację do kolejnych działań i jest najlepszą nagrodą dla organizatorów. Zarówno potulni milusińscy, jak i mali psotnicy mieli szansę popracować nad podniesieniem swojego wskaźnika grzeczności i poświęcenia, by przygotować ozdoby świąteczne. Przygotowania do Świat idą pełną parą!

Niecodzienne warsztaty kukiełkowe z artystami Teatru IGRASZKA. W czasie trwania warsztatów dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami lalek teatralnych, sposobami ich animacji oraz poznały techniki ich wykonania. Końcowym efektem zajęć było przygotowanie przez każdego uczestnika własnej kukiełki, co z pewnością było cennym i ciekawym doświadczeniem.

Grupa trzylatków w Bibliotece. Dla większości była to pierwsza wizyta w „krainie książek”. Maluchy dowiedziały się jak zostać czytelnikiem, poznały podstawowe zasady akcji „Mała książka – wielki człowiek”, obejrzały Karty Małego Czytelnika oraz kolorowe naklejki z bajkowymi postaciami. Oczywiście w tym przedświątecznym czasie nie zabrakło rozmów o Świętach, prezentach i Mikołaju. Dzieci przeglądały najnowsze książeczki o tej tematyce, łączyły w pary kolorowe bombki, a także wysłuchały bajki o misiu, który nie chciał prezentu. Na zakończenie pięknie i bardzo starannie ozdobiły choinki.

Klub Małego Czytelnika. Nie trzeba nikogo przekonywać, że mamy teraz cudowny czas.  Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były tematem zajęć. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały legendy o Świętym Mikołaju. Następnie same opowiadały jak wyglądają u nich przygotowania do Świąt i jakie tradycje świąteczne są zachowywane w ich domach. Podczas zajęć dzieci z ogromnym zaangażowaniem, kolorowymi koralikami ozdobiły choinki, które będą ozdobą na świątecznych stołach.

Seniorzy w akcji. Członkowie Klubu Seniora „Senior na Topie” na warsztatach manualnych samodzielnie wykonali przepiękne stroiki świąteczne i spersonalizowane bombki wykazując się przy tym pomysłowością i kreatywnością. Do dekoracji ozdób wykorzystano suszone owoce, szyszki, orzechy, koraliki, wstążki, gwiazdki i inne produkty. Podczas zajęć seniorzy uczyli się łączenia materiałów, doboru kolorów i projektowania nowych wzorów. Powstały przepiękne stroiki.