,,Ułani werbują, strzelcy maszerują …”

Wpisując się w obchody jubileuszu 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w czwartek 09.11.2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Dębowicy odbył się konkurs wokalny pod hasłem ,,Niepodległa Polska”, zorganizowany przez nauczycielki z Przedszkola w Dębowicy: Panią Karolinę Tchórzewską, Izabelę Izdebską oraz Aleksandrę Mościcką. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań muzycznych i artystycznych dzieci, popularyzacja śpiewania, współpraca gminnych placówek oraz wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia. Konkurs odbył się w kategoriach wiekowych od 3 do 6 lat. Wychowanie patriotyczne zaczyna się od kołyski, a ojczyzna jest naszą drugą matką, dlatego uczestnicy konkursu słowami piosenek uczcili pamięć o tych, co za Polskę walczyli, ginęli i umierali.

W konkursie wzięły udział przedszkola z gminy Trzebieszów.

Przedszkole w Celinach reprezentowali: Laura Matejek, Ewa Orzełowska, Blanka Rzążewska, Julia Borkowska, Mikołaj Karwowski.

Przedszkole w Dębowicy: Mila Antoniak, Hania Zarzycka, Karolina Smarżewska Aleksander Izdebski, Dawid Krasuski, Wojciech Borkowski.

Przedszkole w Szaniawach – Matysach: Izabela Szaniawska, Weronika Szaniawska, Julia Wiśniewska, Gabriela Andrzejewska.

Wszystkie dzieci pięknie zaprezentowały się wizualnie i wokalnie,  za co otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczane przez Dyrektora Szkoły oraz organizatorki.

Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sponsorami nagród dla uczestników konkursu byli: Sklep Spożywczo-przemysłowy w Dębowicy Mariola Celińska – Jakubowicz, Ewa – Trans Ewa Karwowska, MD Trans Marcin Dylda, Działalność Rolnicza – Izabela Izdebska, Centrum Konferencyjno – Bankietowe – Chabrowy i Koło Gospodyń Wiejskich  z Nurzyny.