Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie po raz kolejny zorganizował uroczyste obchody Dnia Kobiet. Głównym punktem programu uroczystości było rozstrzygnięcie plebiscytu na ,,Kobietę Roku Gminy Trzebieszów 2020??. Ponadto na deskach ośrodka kultury zaprezentowały się dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Dębowicy.

Wszystkie Panie, które tego dnia zechciały odwiedzić lokalny ośrodek kultury bez wątpienia mogły poczuć się wyjątkowo. W drzwiach wejściowych przedstawicielki płci pięknej otrzymały z rąk wójta Mirosława Szekalisa, a także przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Nurzyńskiego okolicznościowego tulipana i najszczersze życzenia. – Wszystkie te gesty są  dowodem tego, że dzisiaj obchodzimy niezwykły dzień. Dzień, który dla nas, mężczyzn, jest doskonałą okazją do wyrażenia szacunku, jakim każdy z nas obdarza wszystkie Panie. Obdarzamy Was nie tylko od święta, ale na co dzień ? mówił podczas otwarcia uroczystości dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie, Bartłomiej Bryk.


Następnie prowadzący imprezę zaprosił na scenę wszystkich mężczyzn będących na sali, którzy wspólnie zaśpiewali kobietom gromkie sto lat. – Chcemy życzyć naszym Paniom, aby taki dzień jak dzisiaj, miały Panie okazję obchodzić przez 365 dni w roku. Jesteście wyjątkowe i zasługujecie, aby codziennie Was doceniać. Dzięki Wam nasza gmina z każdym dniem pięknieje ? mówił wójt Mirosław Szekalis. W imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego w uroczystościach uczestniczył radny Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł, które przywiózł ze sobą upominki dla wyróżnionych kobiet przekazane przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.

W plebiscycie nominację otrzymało aż 8 kobiet. Były to Maria Chromińska, Krystyna Foryszewska, Ewa Gruchała, Anna Jasińska, Elżbieta Kępińska, Sylwia Kryńska, Ewa Szczygielska i Stanisława Szydłowska. Kapituła Konkursowa biorąc pod uwagę nadzwyczajne okoliczności postanowiła przyznać dwie nagrody i osadzić je w kategoriach,  w których dane kobiety wykazywały się aktywnością i zaangażowaniem. Wobec tego nagrodę w kategorii KULTURA przyznano Elżbiecie Kępińskiej, zaś laureatką w kategorii SAMORZĄD została wybrana Ewa Szczygielska. Laureatki otrzymały okazjonalne statuetki    i cenne obrazy, a ponadto każda z uczestniczek otrzymała pakiet upominkowy, bon prezentowy oraz bukiet kwiatów. Nagrody wręczali radny Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Nurzyński i gospodarz gminy wójt Mirosław Szekalis. Moment wręczenia statuetek był dobrym momentem, aby laureatki mogły skierować parę słów do gości.

– Przede wszystkim dziękuję za nominowanie mnie do plebiscytu. Mam delikatne drganie serca i uścisk w gardle ze wzruszenia. Podejrzewam, że gdyby nie blisko 20 lat działalności  w kabarecie ,,Zaścianek??, to nie dałabym rady wykrztusić dzisiaj z siebie słowa ? mówiła Elżbieta Kępińska. – Dziękuję bardzo za wyróżnienie mnie w plebiscycie. 40 lat pracy jako skarbnik Gminy Trzebieszów, to był intensywny czas. Wiele dobrego udało nam się podczas tego okresu wypracować ? dodała Ewa Szczygielska, wieloletnia skarbnik, która z końcem miesiąca przechodzi na emeryturę.

Uroczystości, które swoimi występami uświetnili niezawodne dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Dębowicy przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze.  Na koniec gali wszyscy uczestnicy wraz z gośćmi zostali zaproszeni na poczęstunek  do słodkiego barku, gdzie przy kawie i ciastku na spokojnie można było porozmawiać  o wydarzeniach minionego roku i zaplanować kolejne uroczystości i lokalne wydarzenia.

 

SYLWETKI LAUREATEK:


od lewej: Pani Ewa Szczygielska, Elżbieta Kępińska

ELŻBIETA KĘPIŃSKA

Osoba pogodna, zawsze uśmiechnięta i życzliwa. Gotowa nieść pomoc potrzebującym  na co dzień. Jak sama mówi – nie udziela się publicznie dla chwały, lecz z potrzeby serca.  Najchętniej pomaga tym, od których wszyscy się odwrócili. Potrafi postawić na swoim i jeśli podejmuje się określonego zadnia, to zawsze wkłada w nie całe serce i stara się dać z siebie wszystko. Mówi się o niej, że nigdy nie odmawia pomocy. Członek kabaretu ,,Zaścianek??

EWA SZCZYGIELSKA

Wieloletnia Skarbnik Gminy Trzebieszów. Jej praca i zaangażowanie przez wiele lat przyczyniało się do rozwoju i podnoszenia walorów naszej małej Ojczyzny, jaką jest Gmina Trzebieszów. Zaangażowana w prace społeczne, współfundatorka pomników wybudowanych na terenie gminy. Jej wiedza i wykształcenie jest cennym wsparciem dla funkcjonowania Urzędu i całej Gminy. Podczas wieloletniej pracy zawodowej służyła z oddaniem   i poświęceniem lokalnej społeczności. Wspaniała kobieta, żona, mama i babcia. Życzliwa dla wszystkich i gotowa pomagać w każdej sytuacji.

FOTOGALERIA