Kobiety Roku Gminy Trzebieszów

W Trzebieszowie zostały wręczone honorowe tytuły Kobiety Roku Gminy Trzebieszów 2019. Celem konkursu było wyróżnienie kobiet, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju oświatowego, kulturalnego i społecznego gminy Trzebieszów.

W kategorii  działalność  społeczna tytuł Kobiety Roku Gminy Trzebieszów  otrzymały  dwie Panie.

1  Stanisława Szydłowska - (pierwsza z prawej) działa w kilku organizacjach. Jest m.in.  jest członkiem KGW w Trzebieszowie Koloni, Stowarzyszenia Aktywnych Trzeciak, należy do Kabaretu Zaścianek .

2. Mariola Domańska - (pierwsza z lewej)  udziela się w różnych inicjatywach społecznych na rzecz miejscowości Celiny i społeczności lokalnej. Jest wiceprezesem i współzałożycielką stowarzyszenia KGW ?Kobiety z pasją?.


W kategorii  Kultura, kobietą roku jest Maria Chromińska emerytowana nauczycielka z Wólki Konopnej. Włącza się w życie kulturalne gminy Trzebieszów. Współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Wypoczynku. Jest prezesem Klubu Aktywnych Mieszkańców Gminy Trzebieszów.


W kategorii Oświata, honorowy tytuł Kobiety Roku Gminy Trzebieszów otrzymała Hanna Szczygielska. ?Niezwykła Kobieta z Przedszkola?.  Nauczyciel i wychowawca trzech pokoleń dzieci w wieku przedszkolnym.


Spotkanie uświetniły występy przedszkolaków z Trzebieszowa, dzieci ze szkoły w Szaniawach ? Matysach  oraz występ Kabaretu Zaścianek.


To już trzecia edycja konkursu Kobiety Roku Gminy Trzebieszów. Odbywa się z inicjatywy Mirosława Szekalisa ? Wójta Gminy Trzebieszów.
 
 
źródło: Podlasie24.pl
http://www.podlasie24.pl/lukow/region/kobiety-roku-gminy-trzebieszow--295c6.html