Aktualności

piątek, 05 sierpnia 2022

Komunikat o czasowym wyłączeniu oświetlenia ulicznego w Gminie Trzebieszów

 

(więcej…)

poniedziałek, 01 sierpnia 2022

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO

1 sierpnia 2022r. rozpoczął się drugi termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

(więcej…)

poniedziałek, 01 sierpnia 2022

Informacja dla obywateli Ukrainy

poniedziałek, 01 sierpnia 2022

1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Pamiętamy

Na twarzach mieli uśmiech, w sercach wiarę, a w oczach nadzieję. Chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać. 78 lat temu stanęli do walki o wszystko, co kochali. Naszym zadaniem jest o nich pamiętać!  78 lat temu, 1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!

 

 

wtorek, 26 lipca 2022

Ostrzeżenia meteorologiczne

poniedziałek, 25 lipca 2022

Ostrzeżenia meteorologiczne

 

poniedziałek, 11 lipca 2022

ODPADY WIELKOGABARYTOWE 2022

piątek, 08 lipca 2022

Rada Gminy jednogłośnie udzieliła absolutorium Wójtowi Gminy za rok 2021.

W czwartek 7 lipca odbyła się jedna z najważniejszych sesji – sesja absolutoryjna, podczas której obecni radni rozpatrywali Raport o Stanie Gminy za 2021 oraz zajęli się udzieleniem Wójtowi Gminy Trzebieszów Mirosławowi Szekalis absolutorium z wykonania budżetu za rok 2021 r.  

 

Podczas sesji Wójt zaprezentował Raport o Stanie Gminy za 2021 r.  (prezentacja dostępna tutaj ( https://ugtrzebieszow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/raport-o-stanie-gminy-trzebieszow-za-2021-prezentacja.pdf)

Najważniejsze wnioski:

(więcej…)

piątek, 08 lipca 2022

Uroczyste oddanie do użytku i poświęcenie dróg powiatowych w Gminie Trzebieszów

W czwartek 7 lipca br. w obecności licznych zaproszonych gości przy zakładach Mięsnych “Wierzejki” w Płudach Wojewoda Lubelski Lech Sprawka dokonał oficjalnego oddania do użytku dróg powiatowych n terenie gminy Trzebieszów.

W połowie ubiegłego roku Powiat Łukowski przy wsparciu rządowym i środków finansowych z Gminy Trzebieszów  rozpoczął realizację inwestycji polegającej na przebudowie drogi powiatowej nr 1315L ? Zaolszynie – Wierzejki, (to jest ten odcinek przy którym odbywała  się niniejsza uroczystość),  1316L ? w Wierzejkach1317L ? Jakusze – Wierzejki.

Inwestycja realizowana była z 60% dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na podstawie umowy z Wojewodą Lubelskim oraz wsparciem samorządu Gminy Trzebieszów.

Całkowita wartość projektu to 11,6 mln zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to prawie 7mln zł.  Łącznie, na obszarze Gminy Trzebieszów  przebudowie poddano 14 km dróg w zakresie poszerzenia jezdni, przebudowy chodników, ulepszenia poboczy gruntowych tłuczniem, poprawy równości wzdłużnej i poprzecznej  nawierzchni.

(więcej…)

środa, 06 lipca 2022

Ogłoszenie o pierwszym ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Trzebieszów

Przetarg dotyczy działki o nr 44 położonej w miejscowości Świercze.

Link do dokumentów przetargowych

piątek, 01 lipca 2022

XLVIII Sesja Rady Gminy Trzebieszów (absolutoryjna)

ZAWIADOMIENIE
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym
(tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 559, ze zm.) zawiadamiam niniejszym, że w dniu 7 lipca 2022 r .
(czwartek) o godz. 8.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Trzebieszowie odbędzie
się XLVIII Sesja Rady Gminy Trzebieszów.
Państwo Radni Rady Gminy Trzebieszów oraz Państwo Sołtysi będą mogli brać udział
w sesji przebywając w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Trzebieszów, jak również
w zdalnym trybie obradowania.

(więcej…)

wtorek, 28 czerwca 2022

Jak przygotować się na upały !!!

(więcej…)

poniedziałek, 27 czerwca 2022

Planujesz budowę domu do 70 m kw w uproszczonej procedurze? Sprawdź pakiet projektów domów jednorodzinnych do pobrania za darmo.

Planujesz budowę domu do 70 m kw w uproszczonej procedurze? Sprawdź pakiet projektów domów jednorodzinnych do pobrania za darmo.

 

? Dziś, konsekwentnie realizując politykę sprzyjającą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, chcemy rozszerzyć możliwość budowania w uproszczonej procedurze domów jednorodzinnych na własny użytek, bez limitu powierzchni użytkowej. Dom bez formalności ma ułatwić Polakom realizację marzeń o własnych czterech kątach. To szczególnie ważne dla młodych ludzi, młodych rodzin dla ich stabilizacji życiowej ? mówi Waldemar Buda – Minister Rozwoju i Technologii.
poniedziałek, 27 czerwca 2022

UWAGA NA UPAŁY !!!

Ostrzeżenia meteorologiczne: Upał

stopień: 2
prawd. 80%
Przebieg: Prognozuje się upał.
Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C.
Temperatura minimalna w nocy 25/26.06 od 13°C do 17°C, a w kolejne od 16°C do 19°C.
Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane.

środa, 22 czerwca 2022

8 dni na złożenie deklaracji o źródle ogrzewania !!!

Szanowni Państwo,

Zostało 8 dni na złożenie deklaracji CEEB przez obywateli i zarządców, który – zgodnie z ustawą o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków – do 30 czerwca 2022 r. mają obowiązek zadeklarować źródło ogrzewania swojego budynku (dla źródeł ciepła uruchomionych przez 1 lipca 2021 r.). Bardzo wielu obywateli czekało do ostatniej chwili z wypełnieniem tego obowiązku i w ostatnich dniach mają Państwo do czynienia z wielokrotnie wyższą ilością zapytań dotyczących deklaracji CEEB.

https://ceeb.gov.pl/

https://ceeb.gov.pl/

Aby ułatwić pracę urzędom gmin, do których udają się obywatele po informację na temat deklaracji CEEB, uruchomiliśmy nową stronę informacyjną, infolinię pod numerem 22 295 51 28, a także nową e-usługę Sprawdź swoją deklarację. (https://zoneapp.gunb.gov.pl/#/verify)

Skip to content