Aktualności

poniedziałek, 20 września 2021

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS 21. 09. 2021 r.

 

 

Aby pomóc mieszkańcom, którzy do tej pory nie posiadają profilu PUE i nie wiedzą jak złożyć wniosek o 300+ organizowane jest spotkanie z ekspertem ZUS. Podczas spotkania pracownik ZUS pomoże założyć profil PUE i pokaże w jaki sposób należy złożyć wniosek. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w najbliższy wtorek 21.09.2021 r. do Urzędu Gminy w Trzebieszowie w godz.10.00- 13.00

więcej https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start

piątek, 17 września 2021

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE

piątek, 17 września 2021

Pamiętamy…

17 września 1939 roku, Sowieci zaatakowali Polskę. Wydarzenia sprzed 82 lat, to jedne z najtragiczniejszych w historii naszego kraju i całego świata. W tym dniu oddajmy hołd bohaterom i ofiarom II Wojny Światowej

https://www.youtube.com/watch?v=BpZhwBaav2E

środa, 15 września 2021

Komenda Powiatowa Policji w Łukowie otrzymała sztandar

Parlamentarzyści i samorządowcy ziemi łukowskiej w uznaniu działań podejmowanych przez funkcjonariuszy i pracowników Policji na rzecz zwiększenia porządku i bezpieczeństwa publicznego, wyrazili wolę ufundowania sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

więcej informacji

https://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/117782,Komenda-Powiatowa-Policji-w-Lukowie-otrzymala-sztandar.html (więcej…)

środa, 15 września 2021

Wyjazd integracyjny Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebieszowie Kolonia Pasjonatki

KGW “Pasjonatki ” planuje wyjazd integracyjny członków Koła do: Zamość, Roztocze, Zwierzyniec w dniach 08.10 (piątek) do 10.10 (niedziela).
Zapraszamy serdecznie do zapisów.
Terminy gonią, szybka decyzja, czas na zgłoszenia do jutra do godziny 16.00.
poniedziałek, 13 września 2021

Festyn promujący szczepienia przeciwko COVID-19 w Mikłusach

W niedzielę 12 września w ramach promocji szczepieni przeciwko COVID-19 odbył się festyn rodzinny w Mikłusach. Organizatorzy Koło Gospodyń Wiejskich Mikłusianki oraz Gmina Trzebieszów zapewnili atrakcje dla dzieci i dorosłych. Zabawom i śpiewom nie było końca. Wszyscy mogli częstować się do woli specjałami z grilla i słodkościami. Mieszkańcy mogli w tym dniu zaszczepić się jednodawkową szczepionką, a zaszczepione osoby brały udział w loterii. Tym , którym się poszczęściło serdecznie gratulujemy.

(więcej…)

czwartek, 09 września 2021

ZAPROSZENIE NA FESTYN #SZCZEPIMY SIĘ Z KGW

Atrakcyjne nagrody dla osób zaszczepionych – mieszkańców Gminy Trzebieszów

środa, 08 września 2021

Dzień Sportu Na Orliku! Trzebieszów 10.09.2021 (piątek 16.30)

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ SPORTU NA ORLIKU W TRZEBIESZOWIE.

W programie:
– pokaz ratownictwa technicznego – OSP Trzebieszów
– wspólna rozgrzewka przy muzyce – Fit Dance Forma
– gry i zabawy z dawnych lat
– tor aktywności i radości
– gra w ringo
– gra w ?kółko krzyżyk?
– wyścigi rzędów i wiele innych atrakcji z nagrodami oraz poczęstunkiem.
Dzień Sportu na Orliku 2021” to projekt organizowany przez Fundację Orły Sportu i dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, rodziny oraz wszystkich sympatyków sportu powszechnego i dobrej zabawy na świeżym powietrzu.
poniedziałek, 06 września 2021

Narodowe Czytanie w Gminie Trzebieszów

4 września 2021 roku odbyło się Narodowe Czytanie “Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej pod patronatem Pary Prezydenckiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Mimo, że ma ponad sto lat, jest wciąż aktualny i zawiera uniwersalne przesłanie moralne.

Zaproszeni uczestnicy zaprezentowali wybrane fragmenty lektury z podziałem na role.

     

(więcej…)

poniedziałek, 06 września 2021

ZAPROSZENIE NA FESTYN #SZCZEPIMY SIĘ Z KGW

poniedziałek, 06 września 2021

OGŁOSZENIE

o pierwszym ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Trzebieszów położonych w miejscowościach: Szaniawy-Matysy, Gołowierzchy i Kurów

Szczegóły przetargu TUTAJ

poniedziałek, 06 września 2021

Święto “Żelaznej Dywizji”

W sobotę 4 września br. w Siedlcach odbyły się obchody główne święta 18 Dywizji Zmechanizowanej. Uroczystość rozpoczęła mszą święta w kościele garnizonowym, następnie jej uczestnicy przenieśli się na placu przy ul. Jana Pawła II, gdzie odbył się apel wojskowy, który zakończyła defilada wojskowa. Podczas uroczystości dowódca #ŻelaznaDywizja gen. dyw. Jarosław Gromadziński powitał zebranych gości oraz skierował swoje podziękowania do wszystkich żołnierzy oraz przyjaciół dywizji za ogromne wsparcie i wkład w jej budowę. Dodając, że budowa jednostki z tak wspaniałą kadrą nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem.

 Cieszymy się na współpracę z “Żelazną Dywizją”. Warto przypomnieć, że to właśnie w naszej Gminie, w Wólce Konopnej, Prezydent RP Andrzej Duda nadał certyfikat zdolności bojowej dywizji.

(więcej…)

czwartek, 02 września 2021

Nabór wniosków o wsparcie dla kół gospodyń wiejskich

Od 1 września koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy finansowej. Nabór będzie trwać do 30 września bądź do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację programu.
 

Pomoc jest kontynuacją pomocy udzielanej kołom wpisanym do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, która była udzielana od 2018 r.

Nabór wniosków będzie trwał do 30 września 2021 roku ale nie dłużej niż do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację ww. programu.

ZOBACZ STRONĘ PROGRAMU

Maksymalny limit wydatków z budżetu państwa przeznaczonych na pomoc finansową dla kół gospodyń wiejskich w 2021 r. wynosi 70.000.000 zł.

(więcej…)

czwartek, 02 września 2021

Zmiana godzin pracy GOK i GBP

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom zmieniamy i wydłużamy godziny funkcjonowania Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Trzebieszowie.


Ponadto informujemy, że od września GOK i GBP  będą pracowały również w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

czwartek, 02 września 2021

UCHWAŁA ANTYSMOGOWA

Skip to content